capitalЗадать вопрос

Консультации проводятся во всех городах Украины

Главный офис: г. Харьков, пр. Гагарина 20 офис 2222

(067) 576-03-56

(050) 303-96-77

Главная » О страховании » Пенсійна реформа та страхування життя

Пенсійна реформа та страхування життя

 

Як ми з Вами вже говорили у попереднiй публiкацii:

Пенсійна реформа в Україні – це перехід від однорівневої солідарної ситеми пенсійного забезпечення до трьохрівневої солідарно-накопичувальної системи.

Що ж собою являє третiй рiвень пенсiйноi реформи.

Strahovanie-zhizni-240x300Це добровiльнi накопичувальнi програми, якi дають вiдповiдь на запитання:

Чи хочу я працювати до самого кінця?

Чи сподіватись на державу?

Чи хочу я жити за рахунок дітей , внуків?

Чи будуть грошi завжди, навiть при надзвичайних ситуацiях?

Ще одне запитання, яке я хочу поставити до читачiв :

всі ми живемо сьогодні і зараз, працюємо, заробляємо якісь кошти , відповідно до заробітків створюємо навколо себе і навколо своєї сім’ї «острівець безпеки і комфорту», чим більший заробіток – тим більший цей «острівець», тобто живемо по плану «А».

Але якщо щось піде не так:

– сильно захворіли і потрібно робити складну і дорогу операцію,

- попали в автокатастрофу і сильно травмувались,

- отримали інвалідність і вже не можете працювати на попередній роботі ,

- якщо з кормильцем станеться непоправне,

що спасе сім’ю від падіння в безодню бідності ,i так далі, і тому подібне. Чи готові ви до цього фінансово? Чи є у вас план «Б» ?

 

Один з варіантів відповіді на цеi запитання — це механізм страхування життя.

Як він працює ?

 

Перш ніж дати відповідь на це питання , давайте подумаємо, скільки коштів ми можемо відірвати від сімейного бюджету так, щоб не впав сьогоднішній рівень життя ?

Моя рекомендація : не більше 10% річного доходу сім’ї.

 

Давайте для прикладу обрахуємо суму 5000 гривень в рік ( приблизно 14 гривень в день), хтось має можливість відкласти більшу суму – будь-ласка , мінімальний річний

Blend chat room phone sex glad looking.

внесок – 3 000 гривень.

Ви заключаємте договір з компанією , скажімо, на 30 років, тобто , беремо на себе обов’язок віддавати в управління компанії 5 000 гривень кожного року , на протязі 30 років. Таким чином , на власному пенсійному рахунку зiбрати 150 000 гривень. Компанія ж, в свою чергу, бере на себе обов’язок інвестувати наші кошти , і кожного року нараховувати нам відсотки. Це нiби працює депозитна програма, причому під «складний відсоток», відсотки попереднього року в наступному році включаються в тіло депозиту, говорячи мовою банкірів, капіталізуються.

При такій схемі за 30 років при 15-20 відсотках річних сума , яку ви внесете збільшиться в 10-15 разів, тобто на власному пенсійному рахунку буде сума від 1 500 000 до 2 250 000 гривень. У вас буде можливість, якщо плануватимете на пенсії прожити років двадцять, отримувати кожного місяця прибавку до державної пенсії від 6 250 до 10 625 гривень.

Крім того, якщо ви офіційно працевлаштовані, то кожного року накопичення держава відшкодовуватиме вам 15 % (750 гривень) від вашого річного внеску (ст.166 Податкового кодексу України). Тобто за 30 рокiв ви реально внесете не 150 000 гривень , а 127 500 грн.

I це ще не все.

Заключаючи з вами договір , компанія бере вас під захист (звичайно, якщо це позволяє стан вашого здоров’я).

Як працює ця опція ?

В спрощеному варіанті приблизно так :

добутком суми річного внеску на кількість років формується страхова сума , в нашому випадку – 150 000 гривень.

Це зонтик , який захищатиме вас кожного року на протязі всіх 30-ти років, поки ви платитимете внески. Від чого захищатиме ? В залежності від того, яку програму захисту ви виберете:

 на випадок непоправного : сім’я отримає від 150 000 до 450 000 гривень з вiдсотком прибутку та iндексацiею;

 на випадок травми в результаті нещасного випадку: від 1 до 100 відсотків страхової суми ( від 150 000 грн. та iндексацiею;) в залежності від ступені важкості травм згідно таблиці;

 на випадок інвалідності : від 60 до 100 відсотків страхової суми , плюс оплата річних внесків за інвалідів І та II груп ;

 на випадок операційного втручання в організм : від 10 до 100 відсотків страхової суми;

 на випадок критичних захворювань: зразу вiд 30 000 до 150 000 грн.

Не буду перераховувати всі варіанти захисту , але ви вже зрозуміли , що застрахувавши своє життя , крім формування власного пенсійного фонду , ми отримуємо і захист, тобто матимемо собі план «Б».

 

Думаю у вас уже виникло питання : а з якої сторони тут пенсійна реформа, яка фігурує в назві статті ?

Дійсно , говоримо про якесь страхування життя, а не про пенсійну реформу.

І не потрібно нічого придумувати , потрібно взяти на озброєння світовий досвід і …. виконати Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування » , стаття 2 якого говорить , що з 01 січня 2004 року в система пенсійного забезпечення в Україні складається з трьох рівнів :

- перший рівень — солідарна система загальнообов’язкового

державного пенсійного страхування;

- другий рівень — накопичувальна система загальнообов’язкового

державного пенсійного страхування;

- третій рівень — система недержавного пенсійного забезпечення.

А третім рівнем в Україні користується всього , трохи більше одного відсотка населення , і це за десять років дії закону. А механізм страхування життя – один із варіантів , його впровадження .15-ти відсоткова податкова пільга , про яку ми говорили трохи вище — стимулювання державою впровадження третього рівня пенсійної реформи.

Отже , пенсійна реформа в Україні – це перехід від однорівневої солідарної ситеми пенсійного забезпечення до трьохрівневої солідарно-накопичувальної системи. Однією із сторін в цьому процесі виступаємо ми — жителі України – споживачі продукту , з іншої сторони – компанії , які надають , ці послуги( на ринку України страхуванням життя займаються біля 70-ти компаній). А держава створила для цього правове поле і виконує роль арбітра.

Резюмуючи все вище викладене , рекомендую всім

 використовуйте механізм страхування життя .

Ви, одночасно, і створите власний пенсійний фонд , чим зробите ваше життя набагато комфортнішим ,і отримаєте захист, і вас уже не злякають ніякі життєві негаразди , ви будете до них фінансово готові.

А ми –фінансові консультанти — в свою чергу, допоможемо вам підібрати компанію , яка влаштує вас по всім критеріям , і найкращу програму захисту .

 

Автор статьи:
С повагою до читачiв, Микола Василенко
Не забудьте поделиться с друзьями: