capitalЗадать вопрос

Консультации проводятся во всех городах Украины

Главный офис: г. Харьков, пр. Гагарина 20 офис 2222

(067) 576-03-56

(050) 303-96-77

Главная » О страховании » Види страхування в Україні (укр. версiя)

Види страхування в Україні (укр. версiя)

 

Добре, коли в людини все гаразд, чудово йдуть справи, не виникає ніяких проблем. Але так буває не у всіх і не завжди. А якщо щось пішло не так ? Що робити ? Як виходити із критичної ситуації ? Чи є для цього ресурс? І тоді в повний зріст стає питання «страхування». Не подобається мені це слово, не відображає воно суті. Застрахувавшись, що ми зробили? Продали свій страх? Купили його?

Поляки використовують слово «убезпечення». Мені здається, по змісту це слово більш підходить, чим слово «страхування». Там, де ми передбачаєм ризики , ми убезпечуємо себе від них..

Що пропонує нам страховий ринок України? Від чого ми можемо себе убезпечити? Я поділив би всі ці послуги на дві великі групи. До першої групи давайте віднесемо всі ризики, від яких ми убезпечуємо себе на часовий термін — не більше одного року (виключення: відповідальність власників зброї перед третіми особами, там термін: три роки, рівно стільки, наскільки перереєстровується мисливська зброя).

До цієї групи відносяться такі ризики:

  1. Страхування життя (на рік);
  2. Автострахування (КАСКО, автоцивілка, зелена карта, нещасний випадок , добровільна «автоцивілка»);
  3. Медичне страхування (в тому числі і страхування здоров’я на випадок хвороби та страхування від нещасних випадків);
  4. Туристичне страхування(подорожуючі за кордон, подорожуючі по Україні);
    Страхування майна;
  5. Страхування відповідальності ( перд третіми особами, нотаріусів, митних брокерів, власників зброї , власників собак );
  6. Страхування вантажів та відповідальності на транспорті (страхування вантажів, страхування відповідальності ато- і авіаперевізника, перевізника залізничним та морським транспортом, експедитора і транспортного оператора , за перевезення небезпечних вантажів);
  7. Страхування аграрних ризиків ( страхування посівів сільськогосподарських культур на період перезимівлі, майбутнього врожаю на період весна-літо, багаторічних насаджень, тварин, тощо);
  8. Страхування кредитів, інвестицій, фінансових ризиків, судових витрат, медичних витрат та інші види страхування.

Ці види страхування можуть бути обов’язковими або добровільними (детальніше – ст.6 -7 Закону України «Про страхування»).
Як працює ця, назвемо її — «ризикова», група страхування?

Ми узгоджуємо з страховою компанією, від якого ризику хочемо себе убезпечити, на який період часу, страхову суму і наш страховий внесок. Після оплати внеску, якщо за даний період часу не наступило ніяких подій, які можна класифікувати, як страхові, то оплачений страховий внесок стає прибутком страхової компанії. Якщо ж наступив страховий випадок, тоді страхова компанія виплачує нам страховку, в межах тієї відповідальності, яку брала на себе. Ми називаємо цей вид страхування — ризиковий, або – «короткі гроші».

Друга група страхування, це – довгострокове страхування життя , або – «довгі гроші» (мінімальний термін договору 10 років). З моєї точки зору, вона набагато складніша і об’ємніша.

Страхування життя убезпечує найцінніше, що ми з вами маємо, це – життя, підтримає нас у випадку травм, інвалідності , критичних захворювань , підтримає гідний рівень життя нашої сім’ї у випадку непоправного, допоможе створити фінансовий резерв для виходу на пенсію, накопичити капітал для реалізації своїх мрій. До цієї групи віднесемо пенсійні накопичувальні програми, із захистом і без.
Як працює ця група страхування ?

Ми укладаємо зі страховою компанією договір довгострокового страхування життя, беремо на себе обов’язок щорічно, протягом всього періоду дії договору, сплачувати внески.

Страхова компанія інвестує наші кошти, за рахунок чого нараховує нам кожного року додатковий інвестиційний дохід, причому під складний відсоток (кожного року відбувається капіталізація відсотків). Таким чином працюють накопичувальні програми і ми маємо можливість сформувати власний пенсійний фонд. Крім того , якщо позволяє стан здоров’я, страхова компанія пропонує також програми із захистом, даючи можливість зберегти фінансовий стан сім’ї на випадок непоправного, а також захист на випадок отримання травматичних ушкоджень, інвалідності, хірургічного втручання в організм, таких захворювань, як онкологія, інфаркт міокарда, інсульт, ішемічна хвороба серця, яка вимагає аортокоронарного шунтування, ниркова недостатність, хвороб, які вимагають пересадки життєво важливих органів. Це ті проблеми, які людині важко вирішити, залишившись з ними один на один.

А тому, підводячи риску, рекомендую всім – не сподівайтесь на «а якось буде», по максимуму убезпечуйте свої ризики, страхуйте своє життя , тоді і Бог вас не забуде.

Автор статьи:
Николай Василенко
Не забудьте поделиться с друзьями: